PO ÚT ST ČT SO NE

PO ÚT ST ČT SO NE

ROBOTIKA V MŠ Drtinova

V září 2020 byl v MŠ Drtinova zahájen projekt "Bádáme, tvoříme a programujeme“ jehož záměrem je u dětí předškolního věku rozvíjet jejich získané znalosti a dovednosti v technickém prostředí. Zaměřit se na obohacení věku přiměřených znalostí v oborech fyziky, chemie a digitálních technologií. Rozvíjet u dětí kritické myšlení, naučit je pracovat s elektronikou, přiblížit jim představy uvažování, tvoření jednoduchých algoritmů, krokování a zadávání příkazů tak, aby vedly k vytyčenému cíli s využitím jednoduchých robotů. A to vše názorně a jednoduše. Projekt byl podpořen z dotačního programu Královéhradeckého kraje částkou 117 000 Kč.

Projekt má tři aktivity:

1) Rozšířit materiální podmínky pro předškolní vzdělávání nejen v oblasti polytechnické výchovy a digitalizace vzdělávání.

2) Metodická podpora a profesní rozvoj učitelek v oblasti digitálních technologií.

3) Spolupráce s rodiči a místními vzdělávacími organizacemi.

učitelka MŠ Bc. Lucie Kubicová

Dotační program

Inovace ve vzdělávání – 20SMVU1

Projekt "Bádáme, tvoříme a programujeme"

Záměrem projektu "Bádáme, tvoříme a programujeme“ je u dětí předškolního věku navázat na již realizované projekty a dále rozvíjet jejich získané znalosti a dovednosti v technickém prostředí. Zaměřit se na obohacení věku přiměřených znalostí v oborech fyziky, chemie a digitálních technologií. Rozvíjet u dětí kritické myšlení, naučit je pracovat s elektronikou, přiblížit jim představy uvažování, tvoření jednoduchých algoritmů, krokování a zadávání příkazů tak, aby vedly k vytyčenému cíli s využitím jednoduchých robotů. A to vše názorně a jednoduše.

Partneři Chytrého regionu - Chytrý region

Doba realizace projektu: od 1. 9. 2020 do 31. 5. 2021

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje ve výši 117 000 Kč.

Mateřská škola, Dvůr Králové nad Labem, Drtinova 1444 je zapojena do projektu Evropského ústavu pro výzkum ve vzdělávání a psychologii s názvem „Včasná podpora pro dobrý start ve škole“.

iSophi Diagnostika: Digizáznam ? Aplikace na Google Play

Předškolní příprava dětí má výrazný vliv na jejich následnou úspěšnost v dalším vzdělávacím procesu. Aby mohl pedagog v mateřské škole zvolit vhodné edukativní aktivity, provádí pedagogickou diagnostiku (zakotvenou v RVP PV). Projekt si klade za cíl ve spolupráci s mateřskými školami zjistit, jaké dopady má profesionální vedení pedagogické diagnostiky skrze odborně zpracované nástroje. Účast v projektu zahrnuje poskytování zpětné vazby na využívání nástroje pro pedagogickou diagnostiku školní zralosti v období 2019 -2022.

Projekt „Učíme se chovat bezpečně a chránit své zdraví“

Chovat se bezpečně a chránit své zdraví je v současné době velmi aktuální téma. V době, kdy jsme připravovali žádost o dotaci z Královéhradeckého kraje zaměřenou u dětí předškolního věku v MŠ Drtinova na podporu zdraví, zdravého životního stylu, seznamování s různými formami rizikového chování s možnostmi jeho předcházení a řešení důsledků nás nenapadlo, že i celý svět bude řešit otázku ochrany zdraví na všech kontinentech.

V hradeckém kraji podepsali ČSSD a KSČM koaliční smlouvu | Hradec ...

Projekt byl podpořen částkou ve výši 25 000 Kč. Jeho realizace je prioritně zaměřenou na edukaci dětí v oblasti dopravní výchovy. V okamžiku, kdy se vše vrátí do normálu, a zahájíme provoz školy, budou jeho aktivity uskutečněny. Cílem projektu je naučit děti bezpečně reagovat na dopravní situace a umět se orientovat v základních pravidlech silničního provozu. Ve spolupráci s krizovým štábem města Dvůr Králové nad Labem pod vedením Ing. Pavla Leva, je připraven projektový „Bezpečnostní den v MŠ“, který byl z 21. 5. přeložen na 1. října 2020. Děti budou seznámeny s prací složek integrovaného záchranného systému a jejich úkoly, a to prostřednictvím ukázek techniky a vybavení. Děti si procvičí poskytování základní první pomoci a pravidla v dopravě. Na závěr proběhne ukázka práce psovodů Policie ČR. Výstupem celého projektu bude na konci kalendářního roku metodická příručka s dopravní tématikou doplněná dětskými ilustracemi a výstava prací dětí ve veřejných prostorách Městského úřadu ve Dvoře Králové nad Labem a školních budovách.

Projekt "Učíme se hrou"